Inspektor Ochrony Danych / Administrator Bezpieczeństwa Informacji

Administrator Bezpieczeństwa Informacji „na etacie” - czyli o możliwości łączenia funkcji ABI z innymi obowiązkami służbowymi [CZĘŚĆ 1]

Autor: Jakub Wezgraj, Data dodania: , Kategoria: Administrator Bezpieczeństwa Informacji, Wymogi ustawowe

Nowelizacja ustawy o ochronie danych osobowych z 2015 roku wprowadziła ustawowy katalog zadań Administratora Bezpieczeństwa Informacji jak również zasady odnoszące się do statusu ABI w organizacji. Jedną z wprowadzonych regulacji jest zasada, zgodnie z którą administrator danych może powierzyć Administratorowi Bezpieczeństwa Informacji wykonywanie innych obowiązków tylko wówczas gdy nie naruszy to prawidłowego wykonywania jego ustawowych zadań z zakresu ochrony danych osobowych. Zasada ta w praktyce bardzo mocno ogranicza katalog pracowników, którzy w ramach swojego etatu mogą w sposób faktyczny i skuteczny pełnić również funkcję ABI.

Przejdź

Inwentaryzacja zbiorów danych osobowych według wytycznych GIODO [PODCAST]

Autor: Jakub Wezgraj, Data dodania: , Kategoria: Administrator Bezpieczeństwa Informacji, Wymogi ustawowe

Ustawa o ochronie danych osobowych reguluje podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz prawidłowego przetwarzania danych osobowych. Ale fundamentalna zasada stanowi, że zanim ustalimy jakie konkretnie środki bezpieczeństwa należy stosować, najpierw musimy wiedzieć co podlega ochronie. W omawianym przypadku ustawowej ochronie podlegają dane osobowe przetwarzane w zbiorach danych oraz systemach informatycznych. Tylko jak ustalić z iloma zbiorami danych mamy do czynienia?

Przejdź

Prezentacja bezpłatnego eBooka "Zawód - Administrator Bezpieczeństwa Informacji"

Autor: Jakub Wezgraj, Data dodania: , Kategoria: Administrator Bezpieczeństwa Informacji, Aktualności

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu, na którym prezentuję nową publikację poświęconą tematyce ochrony danych osobowych. Książka "Zawód - Administrator Bezpieczeństwa Informacji" to darmowy eBook mojego autorstwa, dostępny dla każdego. Książkę można pobrać na stronie głównej www.odoekspert.pl.

Przejdź

Do góry

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką cookies.