Kontrole GIODO / PUODO

Decyzja GIODO z dnia 9 września 2009 r. - kryteria inwentaryzacji zbiorów danych osobowych

Autor: Jakub Wezgraj, Data dodania: , Kategoria: Kontrole GIODO, Wymogi ustawowe

Decyzja Generalnego Inspektora Ochrony Danych z dnia 9 września 2009 r., sygnatura DRZDO-DEC/904/09/32874. W orzeczeniu tym GIODO na przykładzie zbioru "Darczyńcy" oraz "Akcjonariusze" wskazał kryteria inwentaryzacji zbiorów danych osobowych.

Przejdź

Decyzja GIODO z dnia 18 lutego 2009 r. - kryteria inwentaryzacji zbiorów danych osobowych

Autor: Jakub Wezgraj, Data dodania: , Kategoria: Kontrole GIODO, Wymogi ustawowe

Decyzja Generalnego Inspektora Ochrony Danych z dnia 18 lutego 2009 r., sygnatura DRZDO/DEC 113/09/5462. Jest to przykład orzeczenia, w którym GIODO wskazał kryteria inwentaryzacji zbiorów danych osobowych.

Przejdź

Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 19 listopada 2003 r., I PK 590/02

Autor: Jakub Wezgraj, Data dodania: , Kategoria: Kontrole GIODO

  1. Nazwisko (i imię) jest skierowanym na zewnątrz znakiem rozpoznawczym osoby fizycznej i wymienienie go (ujawnienie) przez inny podmiot w celu identyfikacji danej osoby nie może być zasadniczo uznane za bezprawne, o ile ze względu na okoliczności towarzyszące nie łaczy się to z naruszeniem innego jej dobra, np. czci, prywatności lub godności osobistej.
  2. Ujawnienie przez pracodawcę imienia lub nazwiska pracownika bez jego uprzedniej zgody nie stanowi bezprawnego naruszenia dobra osobistego (imienia i nazwiska), jeżeli jest to usprawiedliwione celem działania pracodawcy, łączącym się z jego zadaniami i obowiązkami związanymi z prowadzeniem zakładu, jest niezbędne i nie narusza praw i wolności pracownika.

Przejdź

Do góry

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką cookies.