Poznaj ODOeksperta

Witam na stronie internetowej ODOeksperta!

Jestem radcą prawnym, ekspertem w dziedzinie ochrony danych osobowych.

Od ponad 9 lat doradzam w tym zakresie oraz prowadzę szkolenia.

Moim celem jest zapewnianie wysokiej jakości usług klientom wymagającym indywidualnego podejścia.

Zapewniam kompleksową obsługę w obszarze ochrony danych osobowych:

  • organizacjom (administratorom danych),
  • zatrudnionym w tych organizacjach pracownikom (w szczególności osobom pełniącym funkcję Administratora Bezpieczeństwa Informacji, którym pomagam rozwijać kompetencje).

Dotychczas zrealizowałem ponad 200 projektów audytowych i wdrożeniowych.
Jestem autorem publikacji, a także ponad 150 eksperckich warsztatów rozwoju kompetencji Administratorów Bezpieczeństwa Informacji oraz osób zawodowo zajmujących się tematyką ochrony danych osobowych. W moich szkoleniach uczestniczyło przeszło 3500 osób.

Udzielam wypowiedzi jako ekspert ds. bezpieczeństwa informacji i ochrony danych osobowych dla Wiadomości TVP 1, TVN oraz Programu Pierwszego Polskiego Radia. Jestem ekspertem prawnym w zespole ds. Cyberbezpieczeństwa Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego, a także ekspertem z zakresu ochrony danych osobowych w Forum Compliance.

Przez 7 lat budowałem zespoły prawników odpowiedzialnych za świadczenie usług z zakresu ochrony danych osobowych oraz zarządzałem działem ochrony danych osobowych w jednej z firm doradczych. Tworząc zespół prawników odpowiedzialnych za doradztwo w tym zakresie na co dzień doświadczałem jak niewiele znaczy sama wiedza i kompetencje merytoryczne, jeśli nie dbamy o rozwój tzw. kompetencji miękkich.

Dlatego też świadcząc usługi z zakresu ochrony danych osobowych łączę unikalną wiedzę i doświadczenie z partnerskim podejściem i ponadprzeciętnym zaangażowaniem. Takiego podejścia do wykonywanych obowiązków staram się też uczyć inne osoby, które pełnią funkcję Administratorów Bezpieczeństwa Informacji oraz zajmują się tematyką ochrony danych osobowych u moich klientów.

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą oraz artykułami, podcastami i webinarami dostępnymi w Bazie Wiedzy.

 

Do góry